Çığlıklarımızı bile duyuramadığımız bir dünyada, suskunluğumuzu duyan Rabbimize şükürler olsun. *** Haydi namazı hakkıyla ifa edin, zekâtı verin ve Allah'a sımsıkı bağlanın. (Hac Suresi 78. Ayet) *** Ey bizim Rabb'imiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla...Amin *** Kimseyi utandıracak hallerde, sözlerde bulunmayın. (Hadis-i Şerif) *** Edebe giden yol sükûtla başlar. *** Yüce Allah, yumuşak huylu, güler yüzlü kişiyi sever. (Hadis-i Şerif) *** Herkes bedeninin ölümünü düşünüyor, kalbinin ölümünü düşünen yok. Asıl önemli olan kalbin ölmesidir. (Hz. Mevlana) *** Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed *** Sabredenlere, mükâfatları hesapsız ödenecektir. (Zümer Suresi 10. ayet) *** Allah'ım! Beni izzetinle ansızın yakalamadan yahut gaflette bırakmandan veya gafillerden kılmandan sana sığınırım. *** Allah'ım senden cenneti istiyorum; Allah'ım beni cehennem ateşinden koru...Amin *** Allah bize kafidir. O ne güzel vekildir. (Ali İmran Suresi 173. Ayet) *** Allahu Teala kendini beğenip övünen hiç kimseyi sevmez. (Lokam Suresi 18. Ayet) *** Olmayacak duaya amin denmez diyerek ümidini kırmayın kimsenin. Ümidi var eden de, duaları kabul edip etmeyecek olan da Allahtır. *** Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed *** İşimi, niyetimi, yolumu, yarınımı hayırlı kıl Allah'ım.
Dini Bilgiler 0 Yorum 1,938 Görüntülenme 13-02-2016

Tarih boyunca müslümanların başına gelen felaketlerin çoğu tefrika yüzünden meydana gelmiştir. Müslümanların gösterdiği başarılar, kazandıkları parlak zaferler ise birlik ve beraberlik sayesinde elde edilmiştir.
Son olarak bir ölüm-kalım mücadelesi olan İstiklal Savaşı'nı milletçe birlik ve beraberlik içinde kazandık.
Aynı vatanda tam bin yıl yan yana iç içe, birlikte kardeşçe yaşadık. Bundan sonra da kardeşçe birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam edeceğiz.


Yüce Allah ve Sevgili Peygamberimiz bizi birliğe çağırıyor.
Düşmanlar ise bölüp parçalamaya çalışıyor. Öyle ise;
Ey Müslümanlar!
Ey bu topraklarda bin yıl birlikte yaşayanlar!
Ey cephelerde düşmanlara karşı yan yana, omuz omuza çarpışan şehitlerin, gazilerin torunları!
Yüce Rabbimizin ve Sevgili Peygamberimizin birlik çağrısına kulak verelim.
Düşmanlara sakın aldanmayalım.
Gelin bizi birbirimizden ayırmaya çalışanlara fırsat vermeyelim!
Üzerinde yaşadığımız mübarek vatanımız üzerine titreyelim!
Çünkü sağlığımızda bizi üstünde barındıran, öldükten sonra bağrında saklayan ata yadigarı bu toprakları korumak, hem dini görevimiz, hem de namus ve şeref borcumuzdur. Peygamberimizin; Hendek savaşında Medineyi savunmak için ashabı ile beraber bizzat nöbet beklemesi, vatan savunmasına dinimizin ne kadar büyük önem verdiğini göstermektedir.


Gelin hep birlikte düşünelim: Eğer biz birlik ve beraberlik içinde Kurtuluş Savaşını kazanıp düşmanları yurdumuzdan kovmasaydık halimiz ne olurdu?
Bugün milletçe güçlü olmasaydık, canımızı, malımızı, üzerine titrediğimiz namus ve şerefimizi nasıl koruyabilirdik?
Yurdumuzun her köşesinde bir şehadet parmağı gibi göklere uzanan minarelerden gönüllerimizi huzurla dolduran ezan seslerini duyabilir miydik?
Çocuklarımız, güven içinde okula gidebilir miydi? İşimize, gücümüze korkusuzca gidip çalışabilir miydik? Ve niyahet; evimizde, aile yuvamızda rahat rahat oturup geceleri korkusuzca uyuyabilir miydik?


Dünyanın çeşitli bölgelerinde sıkıntıya düşen soydaşlarımıza ve din kardeşlerimize yardım elini uzatıyoruz, ülkemize sığınanlara biz kucak açıyoruz. Allah göstermesin! Bizim başımıza böyle bir sıkıntı gelecek olsa, sığınacak hiçbir yerimiz yoktur.
Öyle ise; sahip olduğumuz nimetlerin değerini çok iyi bilelim. Vatanımızı gözümüz gibi sakınalım.
"Hem vatan gitti mi, yoktur size bir başka bakan;
Çünkü mirasyedi sail, kovulur her kapıdan!"

Facebook Yorumları

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum eklenmemiş.

Yorum Yap

(Yorumlar yönetici onayından sonra gösterilecektir)
  • Ad-Soyad:
  • Yorumunuz: