Dini Bilgiler 0 Yorum 2,204 Görüntülenme 11-05-2014

Şehitlerin kanlarıyla yoğrulan mübarek vatanımızda, ay yıldızlı bayrağımızıngölgesinde varlığımızı devam ettirebilmemiz, birlik ve beraberliğimizin korunmasına bağlıdır.


Bunu sağlamak için:


a) Müslüman olarak, hepimiz birbirimizin din kardeşi olduğunu bilmeli, dargın olanlar varsa barıştırmalı, aralarını düzeltmeye çalışmalıyız.


b) Kendimiz için sevdiğimiz şeyleri, din kardeşlerimiz için de sevip arzu etmeli, kendimiz için hoşlanmadığımız şeyleri başkalarına reva görmemeliyiz.


c) Felakete uğrayan, sıkıntıya düşen din kardeşlerimizin üzüntülerini paylaşmalı ve elimizden gelen yardımı yapmalıyız.


Yüce Allah şöyle buyuruyor: "İyilikte ve fenalıktan sakınmakta yardımlaşın."


d) Milli bütünlüğümüzü bozmaya ve bizi birbirimize düşürmeye çalışan bozgunculara karşı dikkatli olmalı, bu gibilerin sözlerine inanamamalıyız.
Yüce Allah bu konuda müslümanları şöyle uyarıyor: "Ey inananlar! Eğer yoldan çıkmışın biri size bir haber getirirse, onun iç yüzünü araştırın, yoksa bilmeden bir millete fenalık ederseniz de sonra ettiğinize pişman olursunuz.


e) Milli bütünlüğümüzün sağlanmasında çok önemli rolü olan dini inançlarımızı bozmaya ve böylece vatan ve milletimizi bölmeye çalışan gerçek bilgi sahiplerinden sorup öğrenmeliyiz.


f) Vatan ve millet sevgisinin imandan olduğunu bilerek müslümanlar arasında kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesine çalışmalıyız.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum eklenmemiş.

Yorum Yap

(Yorumlar yönetici onayından sonra gösterilecektir)
  • Ad-Soyad:
  • Yorumunuz: