Soru - Cevap 4 Yorum 7,225 Görüntülenme 30-06-2014

Allah diğer farklı dinleri neden yarattı? Tek bir din yaratsaydı hiçbir karışıklı hiçbir kavga olmaz mıydı? Bu tip sorulara istinaden Allah Ali İmran Suresi 19. ayette şöyle buyuruyor: "Allah katında kabul edilebilir tek din islamdır." İslamın anlamı her şeye kadir olan Allah'a teslim olmaktır. Diğer bütün dinlere göre Kadir olan Allah bütün elçilerini sadece bir dini vaaz etmesi için göndermiştir.

 

Gelen bütün peygamberler Hz. Adem'den Hz. Nuh'a, Hz. Musa'ya, Hz. isa'ya, Hz. Muhammed'e kadar bütün peygamberler! Ve sevgili peygamberimiz dünyaya 124.000 peygamber gönderildiğini bildiriyor. Kur'an'da Fatır Suresi 24. ayette şöyle der: "Hiçbir kavim ya da kabile yoktur ki içinden bir uyarıcı gelip geçmiş olmasın." ve Allah Rad Suresi 7. ayette şöyle buyuruyor: "Sen her topluluk için bir hidayet önderisin."

Soru - Cevap 2 Yorum 1,732 Görüntülenme 29-06-2014

Hristiyanlar eğer Hz. İsa (AS) 'ın dediklerini doğru, güzel bir şekilde takip ediyorlarsa cennete gitmeleri mümkündür. Fakat bunun için gerçekten Hz. İsa'yı takip etmek lazımdır Hz. İsa (AS) der ki: "Doğruyu ara bul inşallah Allah seni feraha erdirecektir." Şu anda Hristiyanların bazıları Kiliseyi bazıları da Hz. İsa (AS) takip ediyor. Kiliseyi takip edenlerin cehenneme gitme ihtimali yüksek, eğer Hz. İsa (AS) 'ı takip ediyorlarsa Allah onları cennetle müjdeleyecektir.

 

İncil'de Hz. İsa (AS) söyledikleri bulunmaktadır. Hz. İsa'nın söylediği her şey çok önemlidir. İslam Hz. İsa'ya inanmayı emreden tek dindir. Hz. İsa'ya inanmayan müslüman olamaz ama biz onu sadece Allah'ın bir elçisi olduğunu kabul ederiz. Biz müslümanlar Hz. İsa'nın mucizevi şekilde babasız dünyaya geldiğine inanırız.