Dini Bilgiler 0 Yorum 811 Görüntülenme 06-02-2016

Savaş alanlarında yenilgiye uğrayan ve bizimle savaşmayı bir daha göze alamayan düşmanlar, menfur emellerinden vazgeçmiş değildirler. Şimdi ülke içinde fitne ve fesat tohumları saçarak milletimizi çökertmeye yönelmişlerdir. Böyle durumlarda, çok daha dikkatli ve uyanık olmamız gerekmektedir.


Ekmek bile parçalanıp lokma haline getirildikten sonra yutulur. Düşmanlar da yekvücut halde olan güçlü bir milleti yok edemez. Bunun için onu kendi içinden bölerek parçalar, sonra kolaylıkla yutar. Tarih boyunca bu hep böyle olmuş, müslümanlar bunun çok zararını görmüştür. Bugün ülkemizde oynanan bu oyun da bu maksatla oynanmaktadır.


Müslümanları bölüp parçalamak için İslam'ın ilk yıllarından itibaren fitne ve fesat hareketleri başlamış ve çeşitli şekillere bürünerek bulaşıcı bir hastalık gibi günümüze kadar gelmiştir. Dinimizin birlik çağrısına uyanlar, düşmanın kurduğu fitne tuzağına düşmekten kurutlmuş, Yüce Rabbimizin "Bölünüp Parçalanmayın" (Ali-i İmran surei 103. ayet) uyarısına kulak vermeyen müslümanlar ise gücünü, kuvvetini kaybetmiş ve düşmanların en acımasız muamelelerine maruz kalmıştır.


Bizi dünyada ve ahirette hüsrana sürükleyecek olan düşman tuzağına sakın aldanmayalım. İslam'ın birlik çağrısına kulak verelim. Geçmişte yaşanan, bugün de dünyanın birçok bölgesinde tekrarlanan felaketlerden ders alalım.


Bir saadet güneşi olarak İslamiyet, renkleri ve dilleri aynı olan insanları aynı inanç etrafında birleştirmiş, kin ve düşmanlıkları ortadan kaldırarak gerçek anlamda huzur ve barışı getirmiştir. Esasen İslam kelimesinin bir anlamı da "Barış"tır. Bu sebeple müslüman, huzur ve barış içinde yaşayan insan demektir. Huzur ve barış içinde olmak; birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekle mümkündür.


Yüce Rabbimiz, Kur'an-ı Kerim'de Müslümanları birliğe çağırmakta, Peygamber Efendimiz de : "Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır." Hadis-i Şerifi ile bizlere, birliğin bir toplum için taşıdığı önemi bildirmektedir. Allah'ın kesin emirleri, Peygamberimizin bu açık tavsiyeleri karşısında müslümanlar nasıl birbirlerine düşebilir? Nasıl olur da milli ve dini bütünlüğümüze zarar veren söz ve davranışlarda bulunabilir?

 

Facebook Yorumları

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum eklenmemiş.

Yorum Yap

(Yorumlar yönetici onayından sonra gösterilecektir)
  • Ad-Soyad:
  • Yorumunuz: