Çığlıklarımızı bile duyuramadığımız bir dünyada, suskunluğumuzu duyan Rabbimize şükürler olsun. *** Haydi namazı hakkıyla ifa edin, zekâtı verin ve Allah'a sımsıkı bağlanın. (Hac Suresi 78. Ayet) *** Ey bizim Rabb'imiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla...Amin *** Kimseyi utandıracak hallerde, sözlerde bulunmayın. (Hadis-i Şerif) *** Edebe giden yol sükûtla başlar. *** Yüce Allah, yumuşak huylu, güler yüzlü kişiyi sever. (Hadis-i Şerif) *** Herkes bedeninin ölümünü düşünüyor, kalbinin ölümünü düşünen yok. Asıl önemli olan kalbin ölmesidir. (Hz. Mevlana) *** Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed *** Sabredenlere, mükâfatları hesapsız ödenecektir. (Zümer Suresi 10. ayet) *** Allah'ım! Beni izzetinle ansızın yakalamadan yahut gaflette bırakmandan veya gafillerden kılmandan sana sığınırım. *** Allah'ım senden cenneti istiyorum; Allah'ım beni cehennem ateşinden koru...Amin *** Allah bize kafidir. O ne güzel vekildir. (Ali İmran Suresi 173. Ayet) *** Allahu Teala kendini beğenip övünen hiç kimseyi sevmez. (Lokam Suresi 18. Ayet) *** Olmayacak duaya amin denmez diyerek ümidini kırmayın kimsenin. Ümidi var eden de, duaları kabul edip etmeyecek olan da Allahtır. *** Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed *** İşimi, niyetimi, yolumu, yarınımı hayırlı kıl Allah'ım.
Soru - Cevap 2 Yorum 3,240 Görüntülenme 29-06-2014

       Hristiyanlar eğer Hz. İsa (AS) 'ın dediklerini doğru, güzel bir şekilde takip ediyorlarsa cennete gitmeleri mümkündür. Fakat bunun için gerçekten Hz. İsa'yı takip etmek lazımdır Hz. İsa (AS) der ki: "Doğruyu ara bul inşallah Allah seni feraha erdirecektir." Şu anda Hristiyanların bazıları Kiliseyi bazıları da Hz. İsa (AS) takip ediyor. Kiliseyi takip edenlerin cehenneme gitme ihtimali yüksek, eğer Hz. İsa (AS) 'ı takip ediyorlarsa Allah onları cennetle müjdeleyecektir.

 

       İncil'de Hz. İsa (AS) 'ın söyledikleri bulunmaktadır. Hz. İsa'nın söylediği her şey çok önemlidir. İslam Hz. İsa'ya inanmayı emreden tek dindir. Hz. İsa'ya inanmayan müslüman olamaz ama biz onu sadece Allah'ın bir elçisi olduğunu kabul ederiz. Biz müslümanlar Hz. İsa'nın mucizevi şekilde babasız dünyaya geldiğine inanırız. Ölüyü Allah'ın izniyle dirilttiğine de inanırız. Hz. İsa babasız olarak dünyaya gelmiştir bu konuda Müslümanlar ve Hristiyanlar hem fikir. Peki ayrım nerede? Neredeyse bütün Hristiyanlar Hz. İsa (AS) 'ın Tanrı olduğuna inanır. Aslında İncil'de hiçbir yerde Hz. İsa'nın kendi ağzından "Ben Tanrıyım bu yüzden bana ibadet edin" geçmez.

 

       Eğer insan gerçek Hristiyan olursa Cennete gidebilir. Eğer Hristiyan gerçekten Hz. İsa'ya inanıyorsa, Allah'ın son elçisi olan Hz. Muhammed (SAV)'e de inanmak zorunda. Kısacası eğer Hristiyan Hz. İsa ya ve Hz. Muhammed'e gerçekten inanıyorsa cennete gidebilir.

Facebook Yorumları

Yorumlar (2)

@İbrahim demiş ki;
Bazı bölümlerde orjinal makale yazayım derken saçmalamışsınız. "Kiliseyi takip edenlerin cehenneme gitme ihtimali yüksek, eğer Hz. İsa (AS) 'ı takip ediyorlarsa Allah onları cennetle müjdeleyecektir." Tamam seo yapın ama bunu dini bir takım hususlarda ahkam keserek yapmayın. Dini karıştırmayın. Hristiyan topluluğa cenneti müjdeleyen sizleri ne yapmalı bilmem. Gidebilir, kalabilirlerle olmaz din. Din hükmünü veren Allahtır. Seo yapayım derken göz çıkarmayın!!!
@Aleyna Semiha demiş ki;
Bismillâhirrahmânirrahîm. Allah'ı ve elçilerini (tanımayıp) inkar eden, Allah ile elçilerinin arasını ayırmak isteyen, "Bazısına inanırız, bazısını tanımayız" diyen ve bu ikisi arasında bir yol tutturmak isteyenler. İşte bunlar, gerçekten kafir olanlardır. Kafirlere aşağılatıcı bir azab hazırlamışızdır. [Nisa Suresi, 150-151] Kim Allah'a ve Resulü'ne iman etmezse, (bilsin ki) gerçekten Biz, kafirler için çılgınca yanan bir ateş hazırlamışızdır. [Fetih Suresi, 13] "(Benim görevim,) Yalnızca Allah'tan olanı ve O'nun gönderdiklerini tebliğ etmektir. Kim Allah'a ve O'nun elçisine isyan ederse, içinde ebedi kalıcılar olmak üzere onun için cehennem ateşi vardır." [Cin Suresi, 23] Bilmiyorlar mı, kim Allah'a ve elçisine karşı koymaya çalışırsa, gerçekten onun için, onda ebedi kalmak üzere cehennem ateşi vardır? İşte en büyük aşağılanma budur. [Tevbe Suresi, 63] Bunlar, Allah'ın sınırlarıdır. Kim Allah'a ve elçisine itaat ederse, onu altından ırmaklar akan, içinde ebedi kalacakları cennetlere sokar. İşte büyük kurtuluş ve mutluluk budur. Kim Allah'a ve elçisine isyan eder ve onun sınırlarını aşarsa, onu da içinde ebedi kalacağı ateşe sokar. Onun için alçaltıcı bir azab vardır. [Nisa Suresi, 13-14] .....Kim Allah'a ve Resulü'ne isyan ederse, artık gerçekten o, apaçık bir sapıklıkla sapmıştır. [Ahzab Suresi, 36] O gün, küfre sapıp da elçiye isyan edenler, yerle bir olmayı 'severek-isteyecekler.' Oysa Allah'tan hiç bir sözü gizleyemezler. [Nisa Suresi, 42] Allah'a ve O'nun Resulü'ne iman edenler; işte onlar Rableri Katında sıddîklar ve şehidler (veya şahid)lerdir. Onların ecirleri ve nurları vardır. İnkar edip ayetlerimizi yalanlayanlar ise; işte onlar da cehennem halkıdır. [Hadid Suresi, 19] Ayetlerimize karşı inkara sapanları şüphesiz ateşe sokacağız. Derileri yanıp döküldükçe, azabı tadmaları için onları başka derilerle değiştireceğiz. Gerçekten, Allah, güçlü ve üstün olandır, hüküm ve hikmet sahibidir. [Nisa Suresi, 56] "İnkar edip de ayetlerimizi yalanlayanlar ise; onlar, ateşin halkıdırlar ve orada süresiz kalacaklardır." [Bakara Suresi, 39] İnkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar ise, onlar da, alevli ateşin halkıdırlar. [Maide Suresi, 10] İnkar edenler ve ayetlerimizi yalanlayanlar; işte onlar, çılgın ateşin arkadaşlarıdırlar. [Maide Suresi, 86] Şüphesiz, kitap ehlinden ve müşriklerden inkar edenler, içinde sürekli kalıcılar olmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar, yaratılmışların en kötüleridir. [Beyyine Suresi, 6] Kendisine Rabbinin ayetleri hatırlatıldıktan sonra, yüz çevirenden daha zalim kimdir? Gerçekten biz, suçlu-günahkarlardan intikam alıcılarız. [Secde Suresi, 22]

Yorum Yap

(Yorumlar yönetici onayından sonra gösterilecektir)
  • Ad-Soyad:
  • Yorumunuz: