Çığlıklarımızı bile duyuramadığımız bir dünyada, suskunluğumuzu duyan Rabbimize şükürler olsun. *** Haydi namazı hakkıyla ifa edin, zekâtı verin ve Allah'a sımsıkı bağlanın. (Hac Suresi 78. Ayet) *** Ey bizim Rabb'imiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde bağışla...Amin *** Kimseyi utandıracak hallerde, sözlerde bulunmayın. (Hadis-i Şerif) *** Edebe giden yol sükûtla başlar. *** Yüce Allah, yumuşak huylu, güler yüzlü kişiyi sever. (Hadis-i Şerif) *** Herkes bedeninin ölümünü düşünüyor, kalbinin ölümünü düşünen yok. Asıl önemli olan kalbin ölmesidir. (Hz. Mevlana) *** Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed *** Sabredenlere, mükâfatları hesapsız ödenecektir. (Zümer Suresi 10. ayet) *** Allah'ım! Beni izzetinle ansızın yakalamadan yahut gaflette bırakmandan veya gafillerden kılmandan sana sığınırım. *** Allah'ım senden cenneti istiyorum; Allah'ım beni cehennem ateşinden koru...Amin *** Allah bize kafidir. O ne güzel vekildir. (Ali İmran Suresi 173. Ayet) *** Allahu Teala kendini beğenip övünen hiç kimseyi sevmez. (Lokam Suresi 18. Ayet) *** Olmayacak duaya amin denmez diyerek ümidini kırmayın kimsenin. Ümidi var eden de, duaları kabul edip etmeyecek olan da Allahtır. *** Allâhümme salli alâ seyyidina Muhammedin ve alâ âli seyyidina Muhammed *** İşimi, niyetimi, yolumu, yarınımı hayırlı kıl Allah'ım.
Dini Bilgiler 11 Yorum 30,634 Görüntülenme 21-10-2013

           Ahirete iman, dinimizin temel inanç esaslarındandır. Bunula ilgili olarak bir ayette şöyle buyrulur: "Onlar sana indirirlene de senden önce indirilene de inanırlar. Ahirete de kesin olarak inanırlar."

 

Ahirete iman eden kimse kıyamet günü tekrar diriltileceğini, yaptığı iyilik ve kötülüklerin karşılığını orada göreceğini bilir. Bu nedenle de daima güzel iş ve davranışlarda bulunmaya önem verir. Dinimizin emrettiği ibadetleri yerine getirmeye özen gösterir. Yoksullara, muhtaçlara ve kimsesizlere yardım eder. Okumaya, araştırmaya, kendini geliştirmeye çalışır. Kendisine ve topluma faydalı işler yapar, kötü davranışlardan kaçınır. Yüce Allah'ın buyruk ve öğütlerini yerine getirmek için çaba sarf eder. Bütün bunlar da insanın hayatı anlamlandırmasına, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesine katkıda bulunur.

 

 

"...Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz." Nahl Suresi 93. Ayet

 

 

"Kim de mümin olarak ahireti ister ve ona ulaşmak için gereği gibi çalışırsa işte bunların çalışmalarının karşılığı verilir." İsra Suresi 19. Ayet

 

 

Facebook Yorumları

Yorumlar (11)

@Murat Kaşıkçı demiş ki;
Çok güzel bilgilendirme olmuş teşekkürler.
@Ferit başkurt demiş ki;
Site güzel faydalı bilgiler var
@Kumsal sayan demiş ki;
Çook güzel yararlı.
@SUDE_SUDE demiş ki;
çok güzel ve açıklayıcı olmuş ödevime de çok yardımcı oldu. Teşekkürleeeeer ^^ *-*
@beyza yıldırım demiş ki;
teşekkürler çok yardımcı oldunuz.
@bilinmeyen demiş ki;
tşk
@murat eren demiş ki;
din hocamız soru sorsak dövüyor sormasak dövüyor bizde ödev yapalım hocam size selam yolluyorum 7/F Eyyüp Kardeşim
@Hizli gonzalez demiş ki;
Eyw saolsin breminn
@ÖZGE YAREN demiş ki;
BENCE SİTE ÇOK FAYDALI
@pelin acel demiş ki;
Güzel
@Elif Aks demiş ki;
Cok guzel ve aciklayici olmus ben beyendimm..

Yorum Yap

(Yorumlar yönetici onayından sonra gösterilecektir)
  • Ad-Soyad:
  • Yorumunuz: